Ruszył nabór wniosków na kolejną dopłatę do wymiany starych pieców węglowych, które trują środowisko.

We Włoszczowie ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji likwidacji starych kopciuchów u mieszkańców

400 tysięcy złotych dopłaci w tym roku gmina Włoszczowa do wymiany starych pieców centralnego ogrzewania u mieszkańców. Nabór wniosków rozpoczął się 3 stycznia i potrwa do 30 maja.

Warto ubiegać się o dofinansowanie już teraz, ponieważ to ostatni dzwonek na likwidację „kopciucha”. Dobra wiadomość jest też taka, że samorząd chce dopłacać do pomp ciepła, jednak do tego potrzebne są zmiany w uchwale Rady Miejskiej – czytamy na stronie internetowej gminy.

Celem programu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, powstających na skutek spalania paliw stałych, takich jak węgiel, drewno i brykiet. Jego uczestnicy otrzymują dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych na wymianę starych źródeł ciepła i zastąpienie ich bardziej ekologicznymi. W ubiegłorocznej edycji z programu skorzystało ponad 70 mieszkańców – gmina wydała na ten cel 365 tysięcy złotych.

Grzegorz Dziubek – burmistrz Włoszczowy

Liczymy na to, że dzięki wprowadzonym dopłatom,  także w tym roku zachęcimy mieszkańców do bardziej proekologicznych rozwiązań.

 

 

 

Warto dodać, że gmina Włoszczowa była jedną w dwóch pierwszych gmin w województwie świętokrzyskim, które zdecydowały się na dofinansowanie do zwrotu kosztów poniesionych przez mieszkańców na nowe inwestycje grzewcze.

Druki wniosków i formularze rozliczenia dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy. Warto nadmienić, że im wcześniej zostanie złożony wniosek, tym szybciej będzie on rozpatrzony i będzie więcej czasu na realizację inwestycji.

/RB/

UDOSTĘPNIJ