Ewie Naporze gratuluje posłanka Anna Krupka.

Wernisaż twórczości Ewy Napory z Kluczyc i wielkanocny konkurs powiatowy dla kół gospodyń wiejskich we Włoszczowie

17 marca we Włoszczowie odbył się wernisaż twórczości Ewy Napory – pisarki z gminy Secemin, połączony z konkursem wielkanocnym dla kół gospodyń wiejskich z całego powiatu.

Podczas wydarzenia, które zorganizowano w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym, miała miejsce promocja trzech książek Ewy Napory: “Zakochana Meghan nad wodospadem Niagara”, “Miłość pod paragrafem”, “Sycylijska miłość” oraz wystawa jej prac.

Pani Ewa ma na swoim koncie wiele prac z zakresu malarstwa, hafciarstwa i literatury. Wydała 30 książek, w tym powieści, tomiki wierszy, kolorowanki dla dzieci. W ostatnim czasie związała się także z filmem i może pochwalić się epizodycznymi rolami w polskich produkcjach, takich jak „Dewajtis” czy „Sami swoi. Początek” – więcej tutaj.

Artystce z Kluczyc pogratulowała dorobku artystycznego między innymi poseł Anna Krupka oraz starosta włoszczowski Dariusz Czechowski. Od radnej wojewódzkiej Jolanty Tyjas otrzymała medal w podziękowaniu za wkład w rozwój kultury na ziemi świętokrzyskiej i promowanie regionu.

Wzruszona artystka została na koniec obdarowana naręczami kwiatów od przyjaciół. Spotkanie z autorką uświetniły lokalne zespoły ludowe: Cyganeczki z Tarnawej Góry, Złoty Kłos Secemina i Skorkowianki ze Skorkowa.

Punktem kulminacyjnym imprezy zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe był konkurs wielkanocny dla kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń, na który składały się trzy konkurencje: wicie palmy wielkanocnej, zdobienie pisanek i dekorowanie świątecznej babki. Wzięło w nim udział 18 organizacji.

Pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Komparzowa, drugie były Krasockie Babki z Krasocinie, a trzecie gospodynie z Bebelna. Wyróżnienia otrzymały: KGW Radków oraz Włoszczowskie Stowarzyszenie Amazonek. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i podziękowania za udział, zaś zwycięscy zostaną niebawem nagrodzeni nagrodami finansowymi.

/RB/

UDOSTĘPNIJ