Uczestnicy spotkania z wiceministrem Piotrem Uścińskim i posłem Bartłomiejem Dorywalskim w Villi Aromat (fot. Bartłomiej Dorywalski).

Wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński spotkał się z samorządowcami ziemi włoszczowskiej i jędrzejowskiej

Źródło: TV Włoszczowa

27 września na zaproszenie posła Bartłomieja Dorywalskiego Włoszczowę odwiedził sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Piotr Uściński, który nadzoruje między innymi budownictwo i geodezję.

Spotkanie odbyło się w Villi Aromat. Przybyli na nie wszyscy przedstawiciele gmin naszego powiatu oraz ościennych (Małogoszcza i Słupi Jędrzejowskiej).

Wiceminister Uściński przeprowadził konsultacje z samorządowcami na temat bieżących spraw legislacyjnych, związanych między innymi z programem rządowym „Mieszkanie plus”, czyli możliwości budowy domu jednorodzinnego o powierzchni do 70 metrów kwadratowych bez zbędnych niektórych formalności, na przykład pozwolenia na budowę.

Nasi samorządowcy uwrażliwili pana ministra na różnego rodzaju rozwiązania prawne, które w ich odczuciu wymagają pilnych zmian. Owocna dyskusja koncentrowała się wokół zagospodarowania przestrzennego gmin, prowadzonych inwestycji infrastrukturalnych, poruszono też kwestie kredytów hipotecznych, które będą udzielane na zakup mieszkania – opowiadał organizator spotkania Bartłomiej Dorywalski, który na co dzień współpracuje z Piotrem Uścińskim.

/RB/

UDOSTĘPNIJ