Uczestnicy odbioru drogi w Cieślach: (od lewej) Łukasz Karpiński, Małgorzata Gusta, Rafał Pacanowski, Zbigniew Koniusz, Aneta Jończyk, Ireneusz Gliściński, Dariusz Czechowski, Bogusław Spurek i Leopold Kwapisz.

Pierwsze odbiory końcowe dwóch dróg powiatowych w Januszewicach i Cieślach z udziałem wojewody świętokrzyskiego

27 września władze samorządowe powiatu wraz z wojewodą odebrały drogi w dwóch gminach, przebudowane dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To pierwsze takie odcinki w tym roku.

Chodzi o drogi z Januszewic do Jakubowic oraz w Cieślach (oba o podobnej długości około 1,1 kilometra).

Inwestycja w Cieślach kosztowała 1,9 miliona złotych, w tym 1,5 miliona pochodziło z budżetu państwa, po przeszło 190 tysięcy dołożyły gmina Krasocin i powiat. W ramach tej inwestycji powstał nowy asfalt na odcinku od granicy powiatu przez Cieśle wraz z chodnikiem oraz zjazdy na posesje.

Zarząd Powiatu rozwiązał też odwieczny problem odwodnienia kilku najniżej leżących domostw, które zalewała woda po opadach deszczu, budując specjalny rów odwadniający o długości ponad 220 metrów oraz zbiornik retencyjny na działce o powierzchni 11 arów, którą wykupił u mieszkańca.

Cieszę się, że jako Zarząd Powiatu mogliśmy wywiązać się ze składanych obietnic i mieszkańcy Ciesiel mogą jeździć drogą na miarę XXI wieku. Szczególnie cieszy mnie, że udało się rozwiązać problem odwodnienia. Że dzięki budowie rowu i zbiornika retencyjnego posesje najniżej położone nie są już zalewane, przy choćby najmniejszym deszczu – podkreśla starosta Dariusz Czechowski.

 

Odbierający drogę powiatową w Januszewicach.

Jeśli chodzi o drogę w Januszewicach, inwestycja była znacznie tańsza – pochłonęła ponad 785 tysięcy złotych, w tym dotacja z budżetu państwa wyniosła około 630 tysięcy, gmina Kluczewsko i powiat zapłaciły po 78,5 tysiąca.

W odbiorze końcowym dróg, oprócz wojewody Zbigniewa Koniusza i Zarządu Powiatu, uczestniczyli też przedstawiciele gmin Krasocin i Kluczewsko oraz wykonawca inwestycji – firma Dukt z Włoszczowy.

Dariusz Czechowski – starosta włoszczowski

Cieszę się, że jako Zarząd Powiatu Włoszczowskiego realizujemy zadania zwiększające bezpieczeństwo użytkowników naszych dróg powiatowych. Dziękuję panu wojewodzie za pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

 

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ