Taki duży ruch panuje na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich z powiatowa we Włoszczowie (fot. Starostwo Powiatowe we Włoszczowie).

Wkrótce ruszy budowa ronda na ulicach Sienkiewicza, Młynarskiej i Głowackiego we Włoszczowie. Województwo przekazało wykonawcy plac budowy

9 września Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach przekazał plac budowy firmie Drog-Bud z Częstochowy, która wybuduje kolejne rondo w naszym mieście.

Nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym powstanie na przecięciu ulic Sienkiewicza, Młynarskiej i Głowackiego. Inwestycja będzie kosztować około 1,8 miliona złotych i złożą się na nią po 600 tysięcy trzy samorządy – wojewódzki, powiatowy i gminny. Planowany termin zakończenia to 15 listopada.

To długo wyczekiwana przez nas i mieszkańców  inwestycja i cieszę się, że przy dobrej współpracy samorządów – gminnego, powiatowego i wojewódzkiego udało się wreszcie doprowadzić ją do skutku. Dzięki przebudowie miejsce to stanie się dużo bezpieczniejsze, a dojazd do centrum miasta bardziej płynny – podkreśla starosta włoszczowski Dariusz Czechowski.

/RB/

Zobacz wszystkie teksty o rondzie

UDOSTĘPNIJ