Poseł Bartłomiej Dorywalski przekazuje kluczyki do nowego auta dyrektorowi szpitala Rafałowi Krupie (fot. archiwum prywatne).

Włoszczowski szpital otrzymał samochód od Fundacji Lotto. Wystarał się o niego poseł Bartłomiej Dorywalski

Pięcioletni Volkswagen Caddy otrzymał w prezencie od Fundacji Lotto w Warszawie Zespół Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie. W jego pozyskaniu pomógł Bartłomiej Dorywalski.

Auto przyjechało z Warszawy do Włoszczowy w środę, 9 września po południu. Kluczyki wręczył osobiście dyrektorowi szpitala Rafałowi Krupie poseł Dorywalski.

O potrzebie pozyskania nowego samochodu dla potrzeb szpitala poinformował mnie dyrektor Rafał Krupa. Twierdził, że obecne auto jest już mocno wyeksploatowane. Zwróciłem się z zapytaniem do Tomasza Zbróga, dyrektora oddziału kieleckiego Totalizatora Sportowego, który skontaktował mnie następnie z panią Anną Kuklą – prezes Fundacji Lotto w Warszawie. I udało się pozyskać auto dla naszego szpitala, za co serdecznie dziękuję – opowiada Bartłomiej Dorywalski.

Żeby pozyskać samochód dla włoszczowskiego ZOZ-u Dorywalski, jak mówi, musiał otrzymać też wcześniej pozytywne opinie Ministerstwa Aktywów Państwowych oraz Ministerstwa Zdrowia.

To pierwsze auto transportowe, które pozyskał na stałe nasz Zespół Opieki Zdrowotnej. Samochód ma być wykorzystywany do bieżącej działalności szpitala, transportu próbek wymazowych do badań w kierunku Covid-19, transportu krwi oraz innych zadań niezbędnych dla potrzeb funkcjonowania placówki zdrowia, w tym również gospodarczych.

/RB/

UDOSTĘPNIJ