Przedstawiciele powiatu ze studentami: (od lewej) Robert Suchanek, Małgorzata Gusta, Magdalena Konarska, Karol Depta, Adam Jastrzębski, Dariusz Czechowski i Łukasz Karpiński (fot. Starostwo Powiatowe).

Władze powiatu podpisały umowy ze studentami kierunków medycznych, którzy po studiach wzbogacą kadrę lekarską szpitala

2 listopada władze samorządowe naszego powiatu podpisały umowy o przyznanie stypendium z trzema kolejnymi studentami kierunków medycznych.

Chodzi o Adama Jastrzębskiego – studenta kierunku lekarskiego oraz Magdalenę Konarską i Karola Deptę – studentów pielęgniarstwa.

W ramach zawartych umów powiat zobowiązał się do wypłaty studentom w roku akademickim 2022/2023, to jest od 1 października do 30 czerwca, stypendium w wysokości 2000 i 1000 złotych brutto miesięcznie.

W związku z przyznanymi stypendiami studenci zadeklarowali, że po studiach odbędą staż i podejmą pracę przez okres co najmniej 12 miesięcy w Szpitalu Powiatowym imienia Jana Pawła II we Włoszczowie.

Przypomnijmy, że pierwszą studentką kierunku lekarskiego, z którą powiat podpisał umowę stypendialną, była Paulina Klarczyńska – było to w październiku 2020 roku. Ro później, w listopadzie powiat zawarł kolejną umowę z Martyną Saladrą – studentką pielęgniarstwa.

Pomysł ufundowania stypendiów dla studentów medycyny narodził się jeszcze w ubiegłej kadencji Rady Powiatu – z propozycją takiego wsparcia finansowego wyszli wówczas radni opozycyjni z Prawa i Sprawiedliwości, którzy obecnie rządzą powiatem.

Był to odzew na problemy z brakiem kadry lekarskiej w publicznej służbie zdrowia. Wnioskodawcy chcieli w ten sposób zachęcić i ściągnąć młodych lekarzy do naszego szpitala, żeby tutaj podjęli pracę i zostali na stałe.

Stypendium ustanowiono w 2018 roku. W ciągu czterech lat funkcjonowania tej formy wsparcia finansowego skorzystało z niej pięciu studentów, w tym trzech w tym roku.

/RB/

Zobacz również:

https://www.moja-gazeta.com.pl/pierwsza-studentka-medycyny-ktora-otrzyma-od-powiatu-wloszczowskiego-stypendium-w-wysokosci-2-tysiecy-zlotych

https://www.moja-gazeta.com.pl/powiat-wloszczowski-podpisal-pierwsza-umowe-ze-studentka-pielegniarstwa-na-przyznanie-stypendium

UDOSTĘPNIJ