Zwyciężczynie ogólnopolskiego turnieju - minisiatkarki ze szkoły w Kluczewsku z opiekunem Tomaszem Dębowskim (fot. archiwum klubu).

Młode siatkarki Lolka Kluczewsko najlepsze na ogólnopolskim turnieju w Tomaszowie Mazowieckim

Kapitalnie spisały się młode zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Lolek Kluczewsko w XVII Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki „Jokery Glinka Academy’2022”. Nasz najmłodszy zespół zdobył puchar Małgorzaty Glinki.

W zawodach wystąpiło 20 zespołów. Gminę Kluczewsko reprezentowały drużyny szkolne – Lolek I (zdobył pierwsze miejsce w kategorii „dwójki”) i Lolek II (szósta pozycja).

Puchary wręczyła zwycięzcom turnieju Małgorzata Glinka – najlepsza siatkarka w historii polskiej siatkówki kobiecej, olimpijka z Pekinu. Ma na swoim koncie ponad 300 występów w reprezentacji Polski, z którą zdobyła dwa Mistrzostwa Europy. W 2003 roku otrzymała nagrodę CEV (Europejska Federacja Siatkówki) dla Najlepszej Siatkarki w Europie.

UKS Lolek Kluczewsko reprezentowały w Tomaszowie: Ola „Dobruś” Dobrowolska, Lila Owsikowska, Nela Owsikowska, Dżesika Zeler, Ola „Dziubuś” Dziuba, Oliwka Basiak, Zosia Zawisza, Wiki Karolczyk, Nikola Borciuch i Ala Nowak. Opiekunem zespołów był Tomasz Dębowski.