Fot. Pixabay

Wspominamy znane osoby, które odeszły w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Pamiętamy…

 

Marian MAZUR. Długoletni prezes Koła Włoszczowa Miasto Polskiego Związku Wędkarskiego – największego w powiecie (funkcję sprawował ponad 20 lat). Był też członkiem Zarządu Okręgu PZW w Kielcach. Mieszkał we Włoszczowie. Zmarł 16 października w wieku 74 lat. Jego pogrzeb odbył się 19 października w sanktuarium pod wezwaniem błogosławionego Józefa Pawłowskiego. Został pochowany na cmentarzu parafialnym.

 

Stanisław RUSEK. Radny pierwszej i drugiej kadencji Rady Powiatu Włoszczowskiego (lata 1998-2006). Były członek Zarządu Powiatu. Był najstarszym radnym powiatowym. Wiceprezes Rodzinnego Ogrodu Działkowca Stokrotka we Włoszczowie. Mieszkał we Włoszczowie. Zmarł 30 września w wieku 89 lat. Jego pogrzeb odbył się 4 października w kościele parafialnym w Stanowiskach, gdzie spoczął na miejscowym cmentarzu.

 

Ilona KUŚMIERSKA-KOCYŁAK. Aktorka filmowa mieszkająca od 2013 roku we Włoszczowie, znana najbardziej z roli Jadźki Pawlakowej (z domu Kargul) w kultowych komediach „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”. Zmarła niespodziewanie 18 września w wieku 74 lat. Jej pogrzeb odbył się 1 października w sanktuarium pod wezwaniem błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w mieście.

 

Jarosław MATUSZCZYK. Były zawodnik (bramkarz) Klubu Sportowego Hetman Włoszczowa oraz Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Start Dobromierz. Zmarł 4 września w wieku 38 lat po przegranej walce z chorobą. Jego pogrzeb odbył się 7 września w parafii błogosławionego Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Częstochowie.

 

Stanisław KOMISARCZYK. Zasłużony kombatant w stopniu porucznika z Dąbrówek. Wiceprzewodniczący Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych we Włoszczowie, długoletni prezes Koła Narodowych Sił Zbrojnych w Olesznie. Zmarł 20 sierpnia w hospicjum szpitalnym we Włoszczowie. Jego pogrzeb odbył się 22 sierpnia w Olesznie, gdzie został pochowany na miejscowym cmentarzu parafialnym.

 

Józef MŁYŃCZYK. Wójt gminy Kluczewsko pierwszej kadencji (1990-1994), długoletni pracownik Urzędu Gminy we Włoszczowie, działacz rolniczej Solidarności. Zmarł 10 czerwca w wieku 76 lat. Jego pogrzeb odbył się 14 czerwca w Kluczewsku, gdzie został pochowany na miejscowym cmentarzu.

 

 

Janina PROKOPOWICZ. Długoletni nauczyciel języka polskiego i dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych we Włoszczowie (obecnie Zespołu Szkół numer 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego). Pierwszy nauczyciel dyplomowany w powiecie włoszczowskim. Pochodziła z Woli Wiśniowej. Zmarła 27 grudnia ubiegłego roku w wieku 72 lat. Jej pogrzeb odbył się 30 grudnia w sanktuarium pod wezwaniem błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie. Spoczęła na cmentarzu parafialnym w mieście.

 

Stanisław ARKIT. Długoletni prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokator we Włoszczowie (32 lata). Mieszkał we Włoszczowie. Zmarł 21 listopada ubiegłego roku w wieku 73 lat po długiej i ciężkiej chorobie. Jego pogrzeb odbył się 24 listopada w Olesznie, gdzie spoczął na miejscowym cmentarzu.

 

 

UDOSTĘPNIJ