24-osobowa grupa mieszkańców naszego powiatu w stolicy polskiej piosenki w Opolu.

Włoszczowianie na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Przewodnikiem był Karol Robak z Krasocina

Podczas gdy Włoszczowa świętowała obchody dni miasta, 24-osobowa grupa mieszkańców naszego powiatu udała się do stolicy polskiej piosenki w Opolu.

16 czerwca odbyło się kolejne wyjazdowe „Spotkanie z kulturą”, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie. Tym razem mieszkańcy naszego powiatu mieli możliwość wzięcia udziału w 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Główną atrakcją wydarzenia był udział w jubileuszowym koncercie festiwalowym pod nazwą „Nie pytaj o Polskę # 30 lat Wolności”, w trakcie którego wystąpiło aż 30 gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Wśród nich między innymi Sarsa, Margaret, Dawid Kwiatkowski, Natalia Nykiel, De Mono, Golden Life, Edyta Górniak, Maryla Rodowicz i wielu innych. Po imprezie włoszczowianie zgodnie przyznali, że za rok muszą tutaj powrócić.

Inicjatorem i przewodnikiem po festiwalu był Karol Robak z Krasocina – kilkukrotny uczestnik Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W programie wycieczki był nie tylko udział w festiwalu, ale również spacer po najciekawszych miejscach Opola. Nasi turyści zwiedzili też pobliski zamek w Mosznej, nazywany „Polskim Disneylandem”.

/RB/

UDOSTĘPNIJ