Włoszczowscy seniorzy w Sejmie z posłem Bartłomiejem Dorywalskim i dyrektorem biura Fundacji Artwińskiego Pawłem Kwietniewskim (fot. Bartłomiej Dorywalski).

Seniorzy w Sejmie. Wycieczkę zorganizowała Fundacja Artwińskiego

Ponad 50 seniorów z Włoszczowy uczestniczyło w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej 4 lipca przez Fundację imienia Stefana Artwińskiego. Jednym z punktów wyjazdu była wizyta w Sejmie RP na zaproszenie posła Bartłomieja Dorywalskiego.

Włoszczowianie zwiedzili Panteon Wielkich Polaków, znajdujący się w Świątyni Opatrzności Bożej, Łazienki Królewskie oraz Sejm. Po budynku Sejmu oprowadził mieszkańców Bartłomiej Dorywalski, który opowiadał o pracy poselskiej „od kuchni”, jego działaniach dla regionu oraz pracach w komisjach.

Bardzo dziękuję państwu za odwiedziny. To wiele dla mnie znaczy, bo działania, które podejmuję, dotyczą głównie mieszkańców powiatu włoszczowskiego. Wystarczy wspomnieć choćby ostatnie ogromne wsparcie dla szpitala we Włoszczowie kwotą ponad 21 milionów złotych – mówił poseł Dorywalski.

Seniorzy po zwiedzeniu gmachu polskiego parlamentu udali się na obiad do Restauracji Sejmowej, a następnie na spacer do Łazienek Królewskich.

Wycieczkę dla włoszczowskich seniorów zorganizowała Fundacja imienia Stefana Artwińskiego w Kielcach z projektu #ŚwiętokrzyskiSenior.

Do końca roku dziesięć grup z całego województwa zwiedzi ciekawe miejsca w Polsce, wspólnie się integrując i spędzając czas w przyjemnej atmosferze – mówi dyrektor biura fundacji Paweł Kwietniewski.

Wycieczkę dofinansowano z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 - 2030.

/RB/