Ekipa Domu Kultury na gali rozdania nagród w Gdyni: (od lewej) Paweł Nidziński, Grzegorz Krzywonos i Sylwester Kowalski (fot. Piotr Zakens).

Włoszczowskie kino Muza nominowane do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Otrzymało 92 tysiące złotych dotacji

Kino Muza we Włoszczowie zostało nominowane do 13. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, będących wyrazem uznania za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Zwycięzców ogłoszono 21 września.

Włoszczowskie kino znalazło się w gronie tak uznanych marek i ważnych punktów na filmowej mapie Polski, jak Kino Pod Baranami (Kraków), czy Kino Nowe Horyzonty (Wrocław).

Zwycięzców nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej ogłoszono 21 września podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - wygrały Nowe Horyzonty. Warto podkreślić, że nasze kino nie wróciło z pustymi rękami, bowiem otrzymało od PISF ponad 92 tysiące złotych dotacji z programu "PO rozwój kin".

Grzegorz Krzywnos - kierownik kina

Ta nominacja to ogromna radość dla mnie i całego zespołu naszego kina. To dowód uznania za wysiłek i wieloletnią pracę na rzecz systematycznego, wielopłaszczyznowego rozwoju, mającego swoje odzwierciedlenie w licznym gronie zadowolonych miłośników filmu.

 

 

W tym kinowym świecie wyżej już nasza "Muza" nie podskoczy... Sięgnęliśmy gwiazd. Szkoda, że bez tej wisienki na torcie. Ale z takimi imperiami filmowymi nie sposób wygrać - podkreśla Grzegorz Krzywonos i dziękuję również widzom, bo ta nominacja do ścisłej krajowej trójki kin - jak mówi - to również ich zasługa. 

 

Nominowani do nagrody PISF w kategorii "kino" (fot. DK Włoszczowa).

Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie odznaczenia, których celem jest wyróżnienie szczególnych osiągnięć wspierających rozwój polskiej kinematografii, promujących jej dorobek, ułatwiających społeczeństwu dostęp do polskiej twórczości filmowej.

/RB/