Całe rodziny odwiedzały lokale wyborcze we Włoszczowie; na zdjęciu Monika Świerczyńska z mężem Michałem i synem Mateuszem w hali Ośrodka Sporu i Rekreacji.

Wybory samorządowe w powiecie włoszczowskim. Rekordowo wysokie zainteresowanie wyborami w gminie Moskorzew

Ponad 58 procent społeczeństwa powiatu włoszczowskiego odwiedziło 7 kwietnia lokale wyborcze, żeby oddać głos na swojego kandydata na burmistrza lub wójta, radnego gminnego, powiatowego i wojewódzkiego. Absolutnym rekordzistą była gmina Moskorzew, gdzie obywatelski obowiązek spełniło ponad 73,5% mieszkańców.

W powiecie włoszczowskim uprawnionych do głosowania było blisko 36 tysięcy osób. Do godziny 12 obywatelski obowiązek spełniło blisko 6,7 tysiąca z nich (18,6 procent). Pięć godzin później zagłosowało już ponad 16 tysięcy uprawnionych (44,8 procent), a do godziny 21 – 58,38%. 

Rekordową gminą w powiecie, jeśli chodzi o frekwencję, był już od południa Moskorzew (jako jedyna gmina przekroczyła wówczas próg ponad 20 procent). Do godziny 17 zagłosowało tam ponad 61 procent społeczeństwa, a do 21 – 73,55%. Na drugim miejscu, z wynikiem 66,6%, znalazła się dopiero gmina Secemin. W pozostałych gminach frekwencja wyborcza wyniosła około 57% (najniższa była w gminie Kluczewsko – 53%).

Frekwencja wyborcza w gminach powiatu włoszczowskiego. 

Przed południem odwiedziliśmy pięć największych obwodowych komisji wyborczych we Włoszczowie (od numeru 1 do 5). Najwięcej osób spotkaliśmy tam tradycyjnie po mszach świętych w kościołach. Wszyscy podkreślali, że udział w wyborach to ich obywatelski obowiązek. Od przewodniczących komisji dowiedzieliśmy się, że nie było żadnych incydentów zakłócania ciszy wyborczej.

Poniżej fotorelacja z głosowania w pięciu największych lokalach wyborczych w mieście.

/RB/

UDOSTĘPNIJ