Podczas spotkania z Marcinem Jajko – opiekunem najlepszej w województwie świętokrzyskim Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Dobromierzu (fot. Bartłomiej Robak).

Z wizytą u najlepszej dziewczęcej drużyny pożarniczej w Dobromierzu w ramach programu „Świętokrzyskie dla młodych”

14 osób pracujących z młodzieżowymi drużynami pożarowymi w powiecie włoszczowskim spotkało się 15 grudnia z MDP Dobromierz – najlepszą żeńską drużyną pożarniczą w województwie świętokrzyskim 2023 roku.

W pierwszej części uczestnicy spotkania poznali, jak druh Marcin Jajko – opiekun dobromierskich druhen – pracuje z jedną z najlepszych żeńskich drużyn w Polsce. Rozmawiano o motywacjach, wsparciu i zaangażowaniu młodych w sprawy ochotniczych straży pożarnych.

Druga część spotkania dotyczyła spraw młodzieżowych drużyn pożarniczych w 2024 roku, między innymi organizacji turnieju wiedzy pożarniczej, zawodów, obozów oraz tworzeniu nowych i rozwoju obecnych drużyn w jednostkach OSP.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Sieciując MDP – wsparcie osób pracujących z młodzieżą w OSP”. Było to ostatnie z działań realizowanych przez Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP we Włoszczowie z dotacji Województwa Świętokrzyskiego w ramach programu „Świętokrzyskie dla młodych”.

MDP Dobromierz podczas Krajowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Kalwarii Zebrzydowskiej (fot. archiwum prywatne).

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku po raz pierwszy w historii Powiatu Włoszczowskiego Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Dobromierza reprezentowała województwo świętokrzyskie w zawodach krajowych, na których zajęła 19 miejsce.

/RB/

UDOSTĘPNIJ