Odznaczeni jubilaci z władzami samorządowymi gminy Moskorzew (fot. Urząd Gminy Moskorzew).

Złote gody w Moskorzewie. Świętowało sześć par, które zawarły związek małżeński 50 lat temu

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło 25 września sześć par w gminie Moskorzew. Władze gminy odznaczyły jubilatów medalami nadanymi przez prezydenta.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym w Moskorzewie w intencji par oraz ich rodzin. Część oficjalna uroczystości miała miejsce w Wiejskim Centrum Kulturalno-Turystycznym.

Uroczystość prowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Bryła. Aktu dekoracji jubilatów, w imieniu prezydenta Polski, dokonał wójt gminy Andrzej Walasek, który skierował również słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

Oprócz medali, małżonkom z wieloletnim stażem wręczono również pamiątkowe dyplomy, listy gratulacyjne i okolicznościowe upominki. Wzniesiono także toast za zdrowie dostojnych jubilatów. Uroczystość umiliła swoim występem wokalnym Martynka Walasek ze szkoły w Moskorzewie, a o oprawę muzyczną zadbał Sławomir Strzeszkowski.

/RB/

Jubilaci z gminy Moskorzew
Lucja i Edmund Walasek, Elżbieta i Dionizy Zdrada, Halina i Mieczysław Przebierała, Halina i Władysław Brych, Zenona i Ryszard Pustuł, Grażyna i Jan Dziopa.

 

 

UDOSTĘPNIJ