Nagrodzone mieszkanki gminy Krasocin z władzą gminy i przedstawicielami Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

21 mieszkanek gminy Krasocin docenione przez wójta. To jedyna w województwie gmina, która nagradza panie za udział w badaniach

21 mieszkanek gminy Krasocin, które latem skorzystały z bezpłatnych badań pod kątem profilaktyki raka piersi i szyjki macicy, zostały nagrodzone przez wójta.

20 kobiet otrzymało czajniki elektryczne w cenie około 200 złotych każdy, a jedna osoba wygrała nagrodę główną – rower wart blisko 2 tysiące złotych.

Wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek, 21 października w Gminnej Bibliotece Publicznej imienia Feliksa Raka w Krasocinie w obecności przedstawicielek Świętokrzyskiego Centrum Onkologii z Kielc, które wylosowało szczęśliwe numery spośród około 100 pań, które skorzystały latem z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych w Krasocinie.

Nagrodę główną – rower otrzymała Bożena Bodzioch z Ciesiel. Pozostałe nagrody rzeczowe w postaci czajników elektrycznych rozdano 20 kolejnym wylosowanym mieszkankom gminy. Wygrane wręczał wójt Ireneusz Gliściński z przewodniczącą Komisji Zdrowia Rady Gminy Iwoną Duszą oraz Dorotą Węglińską, koordynatorem Mobilnych Pracowni Badań Diagnostycznych ŚCO z Kielc.

Była to już czwarta edycja badań profilaktycznych w gminie Krasocin zorganizowana w ramach akcji „Warto się badać”. Jak informuje Świętokrzyskie Centrum Onkologii, nasza gmina jest pionierem i jedynym samorządem w województwie, który funduje mieszkankom nagrody, zachęcając je w ten sposób do udziału w badaniach.

Tegoroczne odbyły się w dniach 26-28 sierpnia przy Ośrodku Zdrowia w Krasocinie. Łącznie przez trzy dni wykonano w sumie 96 badań (47 mammograficznych i 49 cytologicznych). Warto przypomnieć, że trzy lata temu przeprowadzono tutaj 58 badań, dwa lata temu – 76, w ubiegłym roku – 137.

Rafał Banaszek

 

UDOSTĘPNIJ