Barbarę Pietrzyk odznaczył w imieniu ministra zdrowia Adrian Bochnia, dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Barbara Pietrzyk z włoszczowskiego szpitala odznaczona odznaką honorową “za zasługi dla ochrony zdrowia”

Barbara Pietrzyk, długoletnia pielęgniarka z włoszczowskiego szpitala, jaka pierwsza osoba w powiecie została odznaczona nadaną przez ministra zdrowia odznaką honorową za zasługi dla ochrony zdrowia. W imieniu ministra odznaczył ją były dyrektor szpitala we Włoszczowie Adrian Bochnia.

Stało się to w poniedziałek, 21 września we włoszczowskim starostwie pod koniec obrad Rady Powiatu. Na posiedzenie przybył z koszem kwiatów były dyrektor szpitala we Włoszczowie, obecnie zastępca dyrektora do spraw ekonomicznych i administracji Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie Adrian Bochnia.

To on, w imieniu ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wręczył Barbarze Pietrzyk odznakę honorową zaznaczając, że to pierwsza osoba z powiatu włoszczowskiego, która dostąpiła takiego zaszczytu.

Barbara Pietrzyk w zawodzie pielęgniarki pracuje we włoszczowskim szpitalu od ponad 40 lat. Związkowiec, była przewodniczącą związku zawodowego pielęgniarek i położnych. Wytrwała, niepokorna, silna i wytrzymała. W pracy z pacjentem kompetentna, opiekuńcza i empatyczna. Cierpliwa i opanowana, szanująca prawa pacjenta, zawsze dostępna dla drugiego człowieka – wymieniał przymioty włoszczowskiej pielęgniarki Adrian Bochnia.

Barbara Pietrzyk otrzymała również gratulacje i kwiaty od władz powiatu oraz dyrekcji i pracowników Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Najwyższe odznaczenie ministra
Odznaka honorowa za zasługi dla ochrony zdrowia stanowi najwyższe odznaczenie resortowe przyznawane przez ministra zdrowia za wybitne osiągnięcia na rzecz systemu opieki zdrowotnej i profesjonalne podejście do pracy na rzecz zdrowia pacjentów.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ