Setki osób zgromadziły się w niedzielne popołudnie nad stawem w Krasocinie.

Setki osób na obchodach Nocy Świętojańskiej w Krasocinie. Była darmowa kiełbasa z grilla i wędzony pstrąg (wideo)

Rekordowa frekwencja na wyspie świętego Jana w Krasocinie. W niedzielę, podczas Nocy Świętojańskiej zgromadziło się nad stawem grubo ponad pół tysiąca ludzi. Takich tłumów jeszcze tutaj nie było.

23 czerwca nad krasocińskim stawem odbyła się doroczna impreza plenerowa – obchody Nocy Świętojańskiej. Dopisała piękna pogoda i imponująca frekwencja. Były występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej i wszystkich grup mażoretek z grupy Aplauz, miejscowego koła gospodyń wiejskich, duetu Fidelis, Doka Duet oraz Włoszczowskich Muzykantów. Zgodnie z tradycją puszczono też wianki na wodę. Wieczorem odbyło się efektowne widowisko – teatr ognia Azislight.

Dodatkowymi atrakcjami było losowanie nagród wśród uczestników, ufundowanych przez gminę Krasocin i Starostwo Powiatowe oraz grill dla mieszkańców, na którym rozdano 400 kiełbasek i jeszcze brakło dla wszystkich. Nowością kulinarną w tym roku był wędzony pstrąg, który zasponsorowała Ochotnicza Straż Pożarna w ramach projektu „Na świętokrzyską rybę z OSP!”. Imprezę prowadził wójt Krasocina Ireneusz Gliściński. Jednym z gości był wicestarosta włoszczowski Łukasz Karpiński.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ