Wójt Ireneusz Gliściński z przewodniczącym Rady Gminy Bogdanem Bukowskim składają kwiaty pod pomnikiem.

Deszcz zepsuł obchody Święta Niepodległości w gminie Krasocin. Kwiaty złożono pod dwoma pomnikami

W niedzielę, 10 listopada gmina Krasocin zainicjowała obchody Narodowego Święta Niepodległości w powiecie włoszczowskim. Deszcz pokrzyżował plany organizatorów. Mimo to mieszkańcy dopisali.

W samo południe w krasocińskim kościele parafialnym odprawiona została uroczysta msza święta w intencji ojczyzny. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta, która wykonała kilka utworów patriotycznych.

Z uwagi na niekorzystną aurę przemówienie okolicznościowe wójta Ireneusza Gliścińskiego miało miejsce w kościele, a nie przy tablicy upamiętniającej poległych i pomordowanych w obronie ojczyzny przy grocie Najświętszej Maryi Panny w parku. Przemówienie w kościele wygłosił również prowadzący uroczystość Ryszard Kowalczyk, historyk z oleszyńskiej szkoły. 

Pod tablicą poległych i pomordowanych w obronie ojczyzny w Krasocinie delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Podobnie uczyniono  pod pomnikiem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania niepodległości w parku w Olesznie.

W obchodach patriotycznych w gminie Krasocin wzięło udział kilkanaście pocztów sztandarowych, delegacje powiatu włoszczowskiego, gminy Krasocin, szkół oraz lokalnych organizacji.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ