Zwycięzcy zawodów z najmłodszej kategorii wiekowej chłopców w wieku 5-9 lat.

Dzieci złowiły prawie 100 kilogramów ryb. Rekordowe wyniki i frekwencja na zawodach wędkarskich na Klekocie (zobacz film)

30 czerwca na łowisku Klekot odbyły się spławikowe zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży z cyklu Bezpieczne wakacje z wędką 2019. Takiej frekwencji i tylu złowionych ryb jeszcze nigdy nie było.

Zawody, jak co roku, zorganizowało Włoszczowskie Towarzystwo Wędkarstwa Sportowego Big Fish. W upalną dzielę o godzinie 6 rano stawiło się na Klekocie 38 młodych adeptów wędkarstwa nie tylko z powiatu włoszczowskiego.

Wędkowanie trwało trzy godziny. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach. Pogoda była upalna, ale na brania ryb dzieci nie mogły narzekać. Każdy coś w siatce miał – najlepsi nawet po przeszło 8 kilogramów drobnej ryby. W sumie młodzi zawodnicy złowili prawie 93 kilogramy – to rekord. Sędzią głównym zawodów był Władysław Dziuba.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Milena Pyka (około 5,8 kilograma złowionych ryb), druga była Roksana Tanasiewicz (4 kilogramy), a trzecia Karolina Chruściel (3,2 kilograma).

W kategorii chłopców w wieku 5-9 lat najlepszy był Stanisław Chruściel (ponad 5,2 kilograma ryb), drugie miejsce zajął Kacper Robak (2 kilogramy), natomiast trzecie – Filip Zbierański (1,7 kilograma).

W grupie chłopców 10-14 lat wygrał Jakub Leszczyński (3 kilogramy) przed Pawłem Jaśkowskim (około 3 kilogramy) oraz Pawłem Dudkiem (2,9 kilograma).

W najstarszej grupie wiekowej chłopców pierwsze miejsce zdobył Szymon Walasek (8,5 kilograma), drugi był Michał Pikulski (około 5 kilogramów), a trzeci Krystian Zierański (3,3 kilograma), który otrzymał też puchar za złowienie największej ryby zawodów.

Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy oraz cenne akcesoria wędkarskie. Wręczali je członkowie zarządu Big Fisha na czele z prezesem Włodzimierzem Piotrowskim. Każde dziecko otrzymało nagrodę za udział. Organizatorzy zadbali też o grilla i zimne napoje dla uczestników i ich opiekunów. Był też pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu włoszczowskich strażaków.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ