Secemińskie dzieci przygotowują ciasto do faworków (fot. Urząd Gminy Secemin).

Ferie w secemińskiej bibliotece zakończone pieczeniem faworków przez dzieci i seniorów

W dniach od 27 do 31 stycznia Gminna Biblioteka Publiczna w Seceminie zorganizowała ciekawe ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Tydzień obfitował we wspólne gry i zabawy organizowane i prowadzone przez bibliotekarkę Wioletę Mrożek.

Podczas pięciu wspólnie spędzonych dni dzieci wykorzystały swój wolny czas w bardzo ciekawy sposób, to jest rozwijały swoją kreatywność poprzez prace plastyczne, tworzenie ilustracji, wyklejanie obrazków przy pomocy kaszy, maku, płatków ryżowych, grochu.

Uczyły się także, jak w świadomy sposób wybierać zdrowe i pełnowartościowe posiłki oraz produkty spożywcze. Podczas pracy w grupach przygotowały plakaty promujące zdrowy styl życia, a na zakończenie zajęć przyrządziły sok pomarańczowo-jabłkowy.

Podczas ferii w bibliotece dzieci rozwijały swoją kreatywność poprzez prace plastyczne (fot. Urząd Gminy Secemin).

Podczas każdego dnia dzieci bawiły się również w liczne zabawy ruchowe. Spotkały się także z dzielnicowym Michałem Siwkiem oraz z nauczycielem ze szkoły językowej SayYes z Włoszczowy. W ostatnim dniu ferii w bibliotece panie z Klubu Seniora oraz zespołu ludowego Złoty Kłos uczyły dzieci pieczenia tradycyjnych faworków.

Dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dzieci miały zapewniony poczęstunek, a także zakupiono materiały potrzebne do prowadzenia zajęć oraz drobne upominki.

/RB/

UDOSTĘPNIJ