Parafialny Klub Sportowy ARKA Kluczewsko otrzymał od gminy 30 tysięcy złotych na realizację swojego projektu (fot. archiwum klubu).

Gmina Kluczewsko wspiera swoje kluby sportowe. Przekazała im 85 tysięcy złotych

Gmina Kluczewsko podpisała umowy z klubami sportowymi na swoim terenie, które będą realizować ciekawe zadania publiczne na łączną kwotę 85 tysięcy złotych. Rozpoczęły się one 12 kwietnia i potrwają do końca roku.

Gminny Klub Sportowy GKS Kluczewsko otrzymał od gminy 40 tysięcy na realizację projektu pod nazwą „Sport moim najlepszym sposobem na spędzenie wolnego czasu”.

W ramach tego zadania będą organizowane treningi piłki nożnej, a co za tym idzie udział w rozgrywkach Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, a także zajęcia z siatkówki dla dziewcząt w różnym wieku.

GKS Kluczewsko otrzymał od gminy 40 tysięcy złotych (fot. archiwum klubu).

GKS Kluczewsko już od kilku lat propaguje piłkę nożną wśród mieszkańców gminy, a przede wszystkim promuje aktywny i zdrowy sposób spędzania wolnego czasu – podkreślają władze gminy.

 

Kolejny, tym razem Parafialny Klub Sportowy ARKA Kluczewsko otrzymał 30 tysięcy złotych na projekt „Piłka Nożna Moją Pasją III – zajęcia sportowe z piłki nożnej dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kluczewsko”.

Warto nadmienić, że PKS Arka po raz kolejny będzie realizował zadanie publiczne z gminą Kluczewsko. Jego głównym celem jest zachęcanie jak największej liczby dzieci do czynnego udziału w sporcie, a szczególnie gry w piłkę nożną. Dodajmy, że w nowym sezonie do klubu dołączy nowa grupa żaków.

15 tysięcy złotych pozyskał trzeci z klubów – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy START Dobromierz, który realizuje projekt pod tytułem „Od Smyka do Kibica i Zawodnika”. START Dobromierz za swój cel postawił sobie zdobycie podium w V lidze Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej Mężczyzn i sukcesywnie zmierza w tym kierunku.

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy START Dobromierz dostał od gminy 15 tysięcy złotych (fot. archiwum klubu).

 

Rafał Pałka – wójt gminy Kluczewsko

“Poprzez takie działania pragniemy zwiększyć aktywność fizyczną naszego społeczeństwa w różnych grupach społecznych i środowiskowych, stworzyć warunki do aktywnego spędzania czasu wolnego, kształtowania zdrowego stylu życia, promowania prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu, a przede wszystkim przeciwdziałać chorobom cywilizacyjnym, wykluczeniu społecznemu oraz zjawiskom patologii społecznej”.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ