Od lewej: Rafał Pacanowski, Małgorzata Gusta, Dariusz Czechowski, Karolina Dymek, Bożena Kaczor i Łukasz Karpiński (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

Karolina Dymek i Wiktoria Łęcka otrzymały stypendium sportowe starosty włoszczowskiego. Dostaną po 1600 złotych nagrody od powiatu

Karolina Dymek z włoszczowskiego liceum i Wiktoria Łęcka ze szkoły w Kluczewsku zostały laureatkami stypendium sportowego starosty za szczególne osiągniecia sportowe.

Uroczystość wręczenia aktów nadania stypendium odbyła się 6 kwietnia w Starostwie Powiatowym. Wręczyli je starosta Dariusz Czechowskim wraz z Zarządem Powiatu Włoszczowskiego.

Karolina Dymek jest zawodniczką Uczniowskiego Klubu Sportowego Hetmanki Włoszczowa, trenowaną przez Mariusza Ochenduszkę. Uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym imienia generała Władysława Sikorskiego we Włoszczowie.

Od lewej: Rafał Pacanowski, Małgorzata Gusta, Dariusz Czechowski, Wiktoria Łęcka, Agnieszka Łęcka i Łukasz Karpiński (fot. Starostwo Powiatowe Włoszczowa).

Z kolei Wiktoria Łęcka to zawodniczka Parafialnego Klubu Sportowego Arka Kluczewsko, której trenerem jest Tomasz Dębowski. To uczennica ósmej klasy Szkoły Podstawowej imienia świętego Jana Pawła II w Kluczewsku.

Stypendium sportowe starosty wynosi 1600 złotych i wypłacane będzie młodzieży po 200 złotych brutto miesięcznie w okresie od 1 kwietnia do 30 listopada. Stypendia za wysokie wyniki sportowe przyznawane są przez włoszczowskie starostwo od 2006 roku. Dotychczas otrzymało je 36 zawodników.

/RB/

UDOSTĘPNIJ