Krew oddaje komendant powiatowy policji we Włoszczowie Mariusz Przyborowski (fot. PCK-R Włoszczowa).

Kolejna udana akcja krwiodawstwa we Włoszczowie. Zebrano 18 litrów. Krew popłynie do mieszkańca Przedborza

1 marca w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyła się kolejna w tym roku Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Zebrano 18 litrów.

Do udziału w akcji zgłosiły się tym razem 43 osoby, z czego 40 oddało krew – 11 z nich zrobiło to po raz pierwszy. Krew z Włoszczowy popłynie między innymi do Artura z Przedborza, który jest honorowym dawcą, a teraz sam potrzebuje pomocy. Koordynatorem akcji była Elżbieta Trzebińska.

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne dziękuje wszystkim dawcom, a także firmom i instytucjom, które wsparły akcję, to jest Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, Starostwu Powiatowemu we Włoszczowie, Aleksandrze Suchockiej-Kozieł oraz Cukierni Camargo.

Warto wspomnieć, że dwa tygodnie wcześniej, 15 lutego odbyła się w PCK-R Walentynkowa Akcja Honorowego Oddawania Krwi, podczas której udało się zebrać rekordową ilość 35 litrów o 79 osób. Kolejna akcja krwiodawstwa we Włoszczowie planowana jest 27 maja.

/RB/

Czytaj również: https://www.moja-gazeta.com.pl/z-milosci-do-drugiego-czlowieka-wloszczowa-zebrala-35-litrow-krwi-podczas-walentynkowej-akcji

UDOSTĘPNIJ