Kobieca Drużyna Pożarnicza z Łachowa nie dała szans rywalkom; na zdjęciu z organizatorami zawodów (fot. archiwum KP PSP Włoszczowa).

Męska drużyna z Radkowa i kobieca z Łachowa najlepsze w powiecie włoszczowskim w sportach pożarniczych

Męska drużyna pożarnicza z Radkowa oraz kobieca z Łachowa wygrały 11. Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze, deklasując swoich rywali.

Turniej dla jednostek ochotniczej straży pożarnej odbył się w niedzielę, 8 września na obiektach sportowych przy szkole w Radkowie. Wzięły w nim udział 22 drużyny z całego powiatu włoszczowskiego (13 męskich i 9 kobiecych).

Z uwagi na deszczową pogodę do południa, odwołano poranne zawody dla młodzieżowych drużyn pożarniczych, które odbędą się w innym terminie.

Druhowie i druhny rywalizowali w ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej na dystansie 7×50 metrów. W grupie męskich drużyn pożarniczych najlepsi okazali się gospodarze z Radkowa, którzy zdeklasowali rywali. Drugie miejsce zajęła jednostka z Łachowa, a trzecie z Januszewic.

Jeśli chodzi o kobiece drużyny, to zdecydowanym liderem okazał się zespół z Łachowa, który – jak pamiętamy – pod koniec sierpnia reprezentował nasze województwo na Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Polanicy-Zdroju. Drugie miejsce w Radkowie zdobyły druhny z Januszewic, a trzecie drużyna żeńska z Kurzelowa.

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Wręczali je między innymi komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Ciosek, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP we Włoszczowie Wiktor Krotla oraz członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta.

Mł. bryg. Tomasz Szymański – sędzia główny zawodów

“Zawody stały na wysokim poziomie. Wszystkie drużyny bardzo dobrze się przygotowały, czego dowodem była między innymi niewielka ilość punktów karnych oraz wyrównany czas w sztafecie pożarniczej, który miało dziewięć drużyn”.

/RB/

UDOSTĘPNIJ