Poseł Bartłomiej Dorywalski po raz pierwszy zorganizowął wycieczkę po Sejmie dla włoszczowskiej młodzieży (fot. archiwum prywatne).

Mikołajkowy prezent od Bartłomieja Dorywalskiego dla młodzieży z “Sikorskiego”. Pierwsza wycieczka zorganizowana przez posła

6 grudnia, na zaproszenie posła Bartłomieja Dorywalskiego Sejm RP odwiedziła 53-osobowa grupa uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego imienia generała Władysława Sikorskiego z Włoszczowy.

Młodzieży towarzyszyli w Warszawie dyrektor szkoły Bożena Kaczor oraz nauczyciele – Magdalena Kuterasińska i Łukasz Kopera.

Włoszczowianie odwiedzili galerię sejmową na sali plenarnej, wszechnicę sejmową oraz stary dom poselski. Profesjonalny przewodnik zapoznał ich z historią parlamentaryzmu w naszym kraju.

Młodzież, jak opowiadał poseł, była bardzo zainteresowana żywą lekcją wiedzy o społeczeństwie i zadowolona z wizyty w parlamencie.

W podziękowaniu za mikołajkowe spotkanie w Sejmie uczniowie podarowali posłowi pamiątkowego skrzata oraz kartkę z podziękowaniami.

Cieszę się, że uczniowie “Sikorskiego” przyjęli moje zaproszenie do Sejmu w tym szczególnym dniu świętego Mikołaja. Dla mnie ten dzień też był wyjątkowy, gdyż była to pierwsza wycieczka, jaką zorganizowałem – opowiadał Bartłomiej Dorywalski.

 

Nasi uczniowie są wdzięczni za zorganizowanie i sfinansowanie wycieczki do Sejmu przez pana posła. Mogli zobaczyć miejsce pracy parlamentarzystów, porozmawiać w świątecznej atmosferze z naszym posłem, z bliska zobaczyć salę obrad, znaną dotychczas z mediów. Równie atrakcyjnym okazało się wędrowanie szlakiem bohaterów “Lalki” po świątecznie udekorowanej Warszawie – powiedziała Bożena Kaczor.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ