rzewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz i burmistrz Grzegorz Dziubek przed budynkiem szkoły filialnej w Łachowie, gdzie ma powstać żłobek.

Niebawem rusza budowa drugiego żłobka samorządowego w gminie Włoszczowa. Powstanie w szkole w Łachowie

Pod koniec lutego poznamy wykonawcę budowy samorządowego żłobka przy szkole filialnej w Łachowie. To odpowiedź samorządu na duże zainteresowanie opieką dla najmłodszych wśród młodych rodzin.

Myśląc o rozwoju miasta, żeby młode rodziny chciały tutaj mieszkać i pracować, niezbędne jest zapewnienie im podstawowych dóbr, jak dostęp do żłobka, przedszkola, dobrej szkoły, ale również do kultury, sportu i rekreacji. Dlatego wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom – mówi burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek.

W tym celu gmina chce wydzielić część budynku szkoły filialnej i przedszkola w Łachowie (obecnie niezagospodarowaną w pełni) na utworzenie tam żłobka. Budowa rozpocznie się w tym roku (przetarg zostanie rozstrzygnięty 26 lutego). Obiekt będzie dostosowany dla 25 dzieci, a jego bliska odległość do Włoszczowy (około 5 minut drogi) – jak podkreśla burmistrz – będzie dodatkowym atutem.

Podobnie jak spokojna okolica, w której planowana jest inwestycja gminna, a także dostępność do nowoczesnego placu zabaw i strefy aktywności. Dodajmy, że budynek szkoły w Łachowie jest już docieplony, ma nową kotłownię i fotowoltaikę na dachu.

Warto podkreślić, że wiosną ubiegłego roku Gmina Włoszczowa otrzymała na to zadanie około 1 milion złotych dofinansowania z rządowego programu Maluch Plus.

Przypomnijmy, że pierwszy w powiecie samorządowy żłobek otwarto w 2019 roku we Włoszczowie. Inwestycję (żłobek i nowoczesne przedszkole przy ulicy Różanej) udało się zrealizować dzięki 2,5-milionowym dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz wsparciu finansowemu z programu Maluch Plus.

– Wtedy nie było takiego dużego zainteresowania ze strony rodziców dzieci. Z biegiem czasu rodzice przekonali się, jak dużą wartością jest żłobek. Obecnie widzimy bardzo duże zainteresowanie opieką dla najmłodszych – opowiada Grzegorz Dziubek.

Docelowo będę chciał, aby w gminie Włoszczowa wszystkie dzieci i rodzice mieli dostęp do opieki żłobkowej, dlatego będziemy realizować kolejne tego typu inwestycje na terenie gminy – dodaje burmistrz Włoszczowy.

/RB/

UDOSTĘPNIJ