Zniszczoną ulicę Śląską odwiedzili w połowie lutego Grzegorz Dudkiewicz z Grzegorzem Dziubkiem.

Ulica Śląska zostanie przebudowana jak tylko Gmina Włoszczowa przejmie ją od kolei. To najgorsza droga w mieście

Gmina Włoszczowa przymierza się do przebudowy najbardziej zniszczonej drogi w mieście – ulicy Śląskiej. Warunkiem jest przejęcie drogi od Polskich Kolei Państwowych.

Geodezyjnie droga została już wydzielona. Po zakończeniu procedur geodezyjnych PKP przekażą Gminie nieruchomość i wtedy będzie można przystąpić do opracowania projektu przebudowy – opowiada burmistrz Grzegorz Dziubek.

Włodarz dodaje, że gdyby stan prawny tej ulicy uregulowano już wcześniej i gmina była jej właścicielem, temat byłby już dawno załatwiony. W tegorocznym budżecie zabezpieczono na ten cel 1,5 miliona złotych. Samorząd będzie się też starał o pozyskanie dofinansowania z zewnątrz.

Ulica Śląska przy Centralnej Magistrali Kolejowej będzie kolejną inwestycją, o którą zabiegała Gmina Włoszczowa w PKP. Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku przy tej ulicy i stacji Włoszczowa Północ oddano do użytku parking dla samochodów.

Jak przypomina burmistrz Dziubek, wówczas warunkiem uzyskania przez kolej dofinansowania na tę inwestycję było złożenie deklaracji przez Gminę Włoszczowa o przejęciu tej nieruchomości i utrzymaniu jej przez samorząd. I tak też się stało.

/RB/

UDOSTĘPNIJ