Tak może wyglądać już w przyszłym roku park handlowy Sekunda we Włoszczowie (wizualizacja Investmap.pl).

We Włoszczowie powstanie długo oczekiwany park handlowy Sekunda. Będzie to jedyna tak nowoczesna galeria w okolicy

Jeszcze w kwietniu tego roku ma rozpocząć się budowa parku handlowego Sekunda za stadionem, przy ulicy Wiśniowej we Włoszczowie. Otwarcie galerii zaplanowano na początku 2025 roku.

Powierzchnia całego obiektu wyniesie niemal 13 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni handlowo-usługowej z ponad 20 sklepami. Klienci znajdą tutaj znane sieciowe marki modowe i obuwnicze, jak również ofertę sportową, drogeryjną, dziecięcą, RTV-AGD, wyposażenia wnętrz oraz usługową. Na terenie parku powstanie jedyny w tej okolicy market sieci Lidl. Kilka sklepów przewidziano także dla lokalnych przedsiębiorców i marek związanych z Włoszczową.

Galeria handlowa zostanie wybudowana przy ulicy Wiśniowej za stadionem (naprzeciwko stacji elektroenergetycznej), w pobliżu obwodnicy miasta. Dodatkowym atutami centrum handlowego będzie znana restauracja drive oraz parking na ponad 500 miejsc postojowych. Dodajmy, że najbliższa taka sieć sklepów Sekunda znajduje się w Jędrzejowie.

Przeciwko budowie nowego centrum handlowego na obrzeżach Włoszczowy protestowało latem 2022 roku i wiosną 2023 roku ponad 80 włoszczowskich kupców i sklepikarzy, obawiających się o swoją przyszłość. Złożyli oni do Urzędu Gminy petycję o nie wydawanie warunków zabudowy dla „obcego” inwestora z Jędrzejowa. Twierdzili, że przez to upadnie drobny handel w mieście. Sprawą zajmowało się też Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Kielcach.

/RB/

UDOSTĘPNIJ