Marek Prokop miał 67 lat (fot. UG Włoszczowa).

Zmarł Marek Prokop – długoletni pracownik Urzędu Gminy we Włoszczowie

14 lutego, w wieku 67 lat zmarł Marek Prokop, wieloletni pracownik Urzędu Gminy we Włoszczowie – człowiek wielkiego serca, który nigdy nie odmówił pomocy bliźniemu. 

Marek Prokop odpowiedzialny był za zarządzanie kryzysowe w magistracie. W lipcu 2022 roku, po 35 latach pracy, odszedł na emeryturę. W swoim życiu zawodowym zajmował się procedurami i przepisami pożarniczymi i trzymał pieczę nad tymi, które obowiązują w wojsku. Odpowiadał też za współpracę z organizacjami kombatanckimi. Po przejściu na emeryturę miał wiele planów na przyszłość.

“Niespełna dwa lata temu strażacy pożegnali Marka Prokopa kwiatami, okolicznościowym grawertonem i koszem słodkości. Inspektor dziękował i tłumaczył, że lepiej sprawdzał się w działaniu, aniżeli w przemawianiu. Dziś żegnamy wspaniałego człowieka, solidnego urzędnika i super kolegę” – napisała na portalu gminy Iwona Boratyn, rzecznik prasowy magistratu.

Pogrzeb Marka Prokopa odbył się 17 lutego w parafii pod wezwaniem błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego. – Chociaż, jak napisano, nigdy nie założył munduru, zostaje w naszej pamięci jako człowiek wielkiego serca, który nigdy nie odmówił pomocy bliźniemu – mówił o zmarłym proboszcz parafii, ksiądz Leszek Dziwosz. Marek Prokop spoczął na cmentarzu komunalnym we Włoszczowie.   

/RB/

UDOSTĘPNIJ