Jakość wykonania i skuteczność nowych progów zwalniających sprawdzili 4 czerwca starosta Dariusz Czechowski i wicestarosta Łukasz Karpiński (fot. Starostwo Powiatowe).

Nowe progi zwalniające na drodze powiatowej z Woli Wiśniowej do Konieczna. Skończy się szybka jazda

Kierowcy będą musieli zwolnić przejeżdżając przez Wolę Wiśniową drogą powiatową, na której pojawiły się progi zwalniające.

Rozwiązania takie stosuje się w miejscach, w których z powodów bezpieczeństwa konieczne jest wymuszenie ograniczenia prędkości pojazdów, między innymi w okolicach szkół i przedszkoli w terenie zabudowanym.

Oprócz oznakowania poziomego progów drogowcy ustawili również przy jezdni wymagane oznakowanie pionowe w postaci znaków ostrzegawczych i ograniczenia prędkości.

Warto nadmienić, że jest to już drugie takie rozwiązanie zastosowane w Woli Wiśniowej (pierwsze progi zamontowano tutaj rok temu na drodze gminnej w kierunku Ludwinowa, tak zwanej małej obwodnicy).

Nowe ograniczenie prędkości w postaci czterech progów zwalniających pojawiło się na głównej drodze z Włoszczowy w kierunku Konieczna w okolicy skrzyżowania z drogą powiatową w kierunku Ludwinowa.

/RB/

UDOSTĘPNIJ