Podczas spotkania w Woli Wiśniowej: (od lewej) Michał Szafrański, Paweł Strączyński i Grzegorz Dziubek.

Nowe wodociągi i kanalizacja w gminie Włoszczowa. Burmistrz z radnymi na odbiorze końcowym inwestycji

Zakończyła się budowa sieci wodociągowej w ulicach Tęczowej (wraz z kanalizacją), Młynarskiej oraz w Woli Wiśniowej. 6 października odbyły się odbiory końcowe inwestycji z udziałem władz samorządowych gminy.

Prace związane z rozbudową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej rozpoczęły się w połowie czerwca i właśnie dobiegły końca.

6 października prezes Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Paweł Strączyński zaprosił burmistrza Grzegorza Dziubka oraz radnych miejskich – Dariusza Gieronia i Michała Szafrańskiego na odbiór końcowy zakończonych inwestycji.

Jeśli chodzi o ulicę Młynarską i Tęczową, wybudowano tutaj około 350 metrów wodociągu i 15 przyłączy oraz blisko 200 metrów kanalizacji i 9 przyłączy. Inwestycja kosztowała około 280 tysięcy złotych. Warto nadmienić, że na ulicy Tęczowej gmina Włoszczowa planuje położyć w przyszłym roku asfalt.

W Woli Wiśniowej, gdzie powstaje nowe osiedle mieszkaniowe i dostarczanie bieżącej wody z ujęcia zwiększa szanse na rozwój tej miejscowości, wykonano blisko 440 metrów sieci wodociągowej i 9 przyłączy. Wartość tego zadania wyniosła 135 tysięcy złotych.

Wszystkie inwestycje zrealizował Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji ze środków własnych i dokapitalizowania spółki przez gminę.

/RB/

 

Zobacz również: https://www.moja-gazeta.com.pl/ruszyla-budowa-wodociagu-i-kanalizacji-przy-ulicy-teczowej-we-wloszczowie-oraz-w-woli-wisniowej

UDOSTĘPNIJ