Ośmiu stypendystów prezesa Rady Ministrów z powiatu włoszczowskiego.

Ośmiu stypendystów premiera z powiatu włoszczowskiego. Zdolna młodzież otrzyma 3 tysiące złotych nagrody za dobrą naukę

3 marca ośmioro najzdolniejszych uczniów z trzech szkół ponadpodstawowych we Włoszczowie otrzymało uroczyście z rąk wojewody stypendia prezesa Rady Ministrów.

Uroczystość odbyła się w Starostwie Powiatowym. Stypendia, w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego, wręczył młodzieży ze szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz w towarzystwie Zarządu Powiatu oraz przewodniczącego Rady Powiatu.

Stypendystami premiera w roku szkolnym 2020/2021 zostali: Magdalena Szczepanik i Zuzanna Ślęzak z I Liceum Ogólnokształcącego imienia generała Władysława Sikorskiego, Natalia Szumiał i Dominik Nowak z Zespołu Szkół numer 2 imienia hetmana Stefana Czarnieckiego, Klaudia Stolarczyk, Magdalena Stolarczyk, Bartłomiej Drozdowski i Krzysztof Łęgowik z Zespołu Szkół numer 3 imienia Stanisława Staszica.

Warto podkreślić, że stypendium prezesa Rady Ministrów dostali uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskali w niej najwyższe wyniki.

Stypendium premiera wynosi 3000 złotych i wypłacane jest laureatom w dwóch transzach – pierwsza w wysokości 1200 złotych trafiła do nich w październiku ubiegłego roku, kolejna – 1800 złotych zostanie przekazana wiosną tego roku.

Warto też dodać, że oprócz mecenatu jednostek rządowych, uzdolnieni uczniowie z włoszczowskich szkół średnich mogą również liczyć na wsparcie powiatu, który korzysta z tego instrumentu i realizuje własny program stypendialny o motywacyjnym charakterze – za wysokie wyniki i szczególne osiągnięcia w nauce.

W ciągu niespełna 20 lat jego beneficjentami było niemal 200 uczniów ze szkół średnich, natomiast w bieżącym roku szkolnym dołączyło do tego grona kolejnych 19.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ