Próbna matura z języka polskiego w Zespole Szkół numer 2 imienia hetmana Stefana Czarnieckiego (fot. archiwum szkoły).

Odeszli od klawiatury i wzięli do ręki długopis. Ruszyły próbne matury we Włoszczowie

Ponad 350 uczniów klas maturalnych z trzech szkół ponadpodstawowych we Włoszczowie przystąpiło 3 marca do próbnego egzaminu dojrzałości z języka polskiego.

W I Liceum Ogólnokształcącym imienia generała Władysława Sikorskiego próbną maturę pisało 116 na 119 wszystkich uczniów. W Zespole Szkół numer 2 imienia hetmana Stefana Czarnieckiego do egzaminu zasiadło 130 maturzystów, natomiast w Zespole Szkół numer 3 imienia Stanisława Staszica pisało 106 uczniów ze 119 zgłoszonych.

To był bardzo potrzebny egzamin. Od 19 października ubiegłego roku młodzież pracowała zdalnie.  Pierwszy próbny test na początku lutego niestety nie wypadł dobrze. Nauczyciele robią co mogą, żeby oderwać uczniów na przykład od komputerowych gier na rzecz nauki. Dziś trzeba było odejść od klawiatury i wziąć do ręki długopis – mówiła polonistka Bożena Kaczor, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie.

W środę maturzyści mierzyli się z językiem polskim. W czwartek będą pisać z matematyki, a w piątek z języka angielskiego. Próbne matury odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym. Z uwagi na pandemię właściwy egzamin dojrzałości został przeniesiony na początek czerwca.

/RB/

UDOSTĘPNIJ