Gospodynie z Łachowa i Brześcia z animatorkami z Fundacji Świętokrzyskiej zadbały o atrakcje dla uczestników pikniku.

Ostatni festyn Fundacji Świętokrzyskiej „Działamy razem” w Łachowie. Dzieci mogły się wyszaleć do woli

16 września na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łachowie odbył się ostatni w tym roku, ósmy piknik z cyklu „Działamy razem”. Wszystkie atrakcje dla dzieci były bezpłatne.

Organizatorem festynu była Fundacja Świętokrzyska, która swoją siedzibę ma właśnie w Łachowie. To ona zadbała o to, żeby wszystkie atrakcje dla dzieci były darmowe, to jest dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa i popcorn oraz malowanie twarzy przez animatorki.

Dzieci były bardzo zadowolone, chociaż frekwencja nie była tak wysoka, jak podczas wcześniejszych, wakacyjnych edycji. Mimo to radości było co nie miara. Impreza się udała, pogoda dopisała.

W wydarzeniu wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z Łachowa i gościnnie z Brześcia z gminy Kluczewsko, które zadbały o swojski poczęstunek dla uczestników. Można było sobie też upiec kiełbaskę na ognisku.

Na imprezie w Łachowie pojawili się również policjanci z Włoszczowy, miejscowi strażacy-ochotnicy oraz członkowie stowarzyszenia wędkarskiego. Nie zabrakło także przedstawicieli Fundacji imienia Stefana Artwińskiego z Kielc na czele z dyrektorem biura Pawłem Kwietniewskim.

Był to ósmy i ostatni w województwie piknik Fundacji Świętokrzyskiej w ramach projektu „Działamy razem”. W powiecie włoszczowskim odbyły się w sumie trzy takie festyny (w Moskorzewie, Żelisławicach i Łachowie).

Imprezy sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

Głównym celem naszych imprez była promocja lokalnych organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych, a także lokalnych artystów i twórców, którzy krzewią kulturę w naszym województwie – przypominała Ksenia Musiał, prezes Fundacji Świętokrzyskiej.

/RB/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

UDOSTĘPNIJ