Laureaci gminnego konkursu z organizatorami i zaproszonymi gośćmi w szkole w Krasocinie.

Oto twórcy najpiękniejszych kartek bożonarodzeniowych w gminie Krasocin

W czwartek, 12 grudnia w Szkole Podstawowej w Krasocinie rozstrzygnięto II Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Wzięło w nim udział około 60 prac.

W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Pięta ze szkoły w Krasocinie, druga była Kinga Dąbek z Mieczyna, a trzeci Bartłomiej Malicki z Krasocina. Wyróżnienia otrzymali: Aleks Frączek z Bukowy i Jakub Janikowski z Ciesiel. W kategorii klas 4-8 laureatami zostali: Klaudia Stępień z Mieczyna, przed Oliwią Kowalczyk z Krasocina i Judytą Drej z Oleszna. Wyróżnienie przyznano Adamowi Banaszkowi z Czostkowa.

Szkolne kartki bożonarodzeniowe, których napłynęło około 60 ze wszystkich sześciu szkół z terenu gminy, oceniało jury w składzie: Krystyna Robak, Emilia Dąbrowska i Beata Bartosik – główna pomysłodawczyni konkursu. Laureaci otrzymali nagrody, które wręczali wójt gminy Ireneusz Gliściński, dyrektor krasocińskiej szkoły Krzysztof Jasiowski oraz ksiądz prefekt Piotr Kucharz. Doceniono też opiekunów uczniów.

Ciekawostką jest fakt, że rok temu, po pierwszej edycji konkursu szkoła w Krasocinie wysłała zwycięskie kartki bożonarodzeniowe do samego papieża Franciszka i otrzymała od niego odpowiedź.

/RB/

UDOSTĘPNIJ