Wiosną przyszłego roku rozpocznie się budowa dwóch kolejnych wodociągów w gminie Włoszczowa.

Sołectwa Międzylesie i Motyczno wraz z przysiółkami będą miały wodociągi. Mieszkańcy czekali na bieżącą wodę wiele lat

Wiosną przyszłego roku rozpocznie się budowa dwóch kolejnych wodociągów w gminie Włoszczowa. Mowa o Motycznie i Międzylesiu. Mamy też dobre wieści dla mieszkańców zasilanych z ujęcia Danków Mały.

12 grudnia gminna spółka – Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji podpisała umowy z wykonawcami. Wodociągi w Międzylesiu i Motycznie wybuduje firma Ekwod z Kielc – ta sama, która w tym roku realizowała podobne inwestycje w Kurzelowie i Gościencinie. Zadanie to będzie kosztować blisko 2,3 miliona złotych. Budowa rozpocznie się wiosną 2020 roku i zakończy w czerwcu 2021.

Mamy też dobre wiadomości dla mieszkańców zasilanych z ujęcia Danków Mały. Miejscowy wodociąg zostanie połączony z siecią we Włoszczowie w celu drugostronnego zasilania z ujęcia miejskiego. Te roboty wykona firma Bednar z Łososiny Dolnej (województwo małopolskie). Ich koszt wyniesie około 330 tysięcy złotych. Połączenie będzie gotowe w listopadzie przyszłego roku.

Jak informuje prezes spółki WZWiK Paweł Strączyński, inwestycja dla Międzylesia i Motyczna obejmuje budowę  sieci wodociągowej (około 12,5 kilometra) w sołectwie Międzylesie wraz z przysiółkami Mchowie i Grobelka, natomiast w sołectwie Motyczno wodociąg  będą miały także przysiółki Kotowie i Jamskie. Połączenie wodociągu Danków Mały z wodociągiem Włoszczowa o długości przeszło 1,5 kilometra powstanie od ulicy Koniecpolskiej w kierunku Łachowa.

/RB/

UDOSTĘPNIJ