Obecnie w powiecie włoszczowskim jest 5 przypadków koronawirusa. Jedna osoba zmarła, trzy wyzdrowiały.

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w powiecie włoszczowskim. Zostało 5 przypadków Covid-19, jest 3 ozdrowieńców

Zarażony koronawirusem 80-letni mężczyzna z Włoszczowy, którego stan był ciężki, zmarł 20 maja w szpitalu w Starachowicach. Zostało pięć potwierdzonych przypadków Covid-19 w naszym powiecie.

U 80-latka wykryto koronawirusa 29 kwietnia - to był pierwszy przypadek Covid-19 we Włoszczowie. Jego stan był ciężki od samego początku – dzień wcześniej trafił do włoszczowskiego szpitala, przebywał pod respiratorem. Stąd zabrano go do szpitala zakaźnego w Starachowicach.

Kilka dni później trafiła tam również jego córka z Kluczewska, która opiekowała się mężczyzną i u której również stwierdzono koronawirusa. W szpitalu w Starachowicach przebywa również żona 80-latka.    

Trzy pozostałe zarażone osoby pochodzą z gmin Włoszczowa, Moskorzew i Krasocin. Ponadto jedna osoba z dodatnim wynikiem spoza naszego powiatu przebywa w izolacji na terenie gminy Moskorzew. Trzy osoby pokonały Covid-19 - to mieszkańcy gmin Krasocin i Moskorzew.

Spada liczba osób na kwarantannie domowej - zostało już 39 osób. Najwięcej jest w dalszym ciągu w gminie Włoszczowa - 18, 13 kolejnych mieszkańców pochodzi z gminy Krasocin, 4 są w gminie Moskorzew, po 2 w gminach Kluczewsko i Radków. Nie ma nikogo na kwarantannie z gminy Secemin. 

Osoby na kwarantannie, jak informują służby sanitarne, nie wykazywały objawów choroby Covid-19. W związku z powrotem z zagranicy kwarantanną objęto 35 mieszkańców, natomiast pozostałe 4 miały kontakt z osobą zarażoną. 

Do 26 maja włoszczowscy funkcjonariusze ujawnili łącznie 12 przypadków złamania zasad kwarantanny, za co grozi kara finansowa do 30 tysięcy złotych.  

/RB/