Od lewej: Sławomir Krzysztofik, Małgorzata Gusta, Ewa Napora i Rafał Pacanowski.

Pierwsza proza Ewy Napory z Kluczyc. W starostwie odbyła się promocja jej najnowszej książki o miłości

12 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie odbyła się promocja książki Ewy Napory „Jaśmina nieokiełznana miłość”. To 22 publikacja w jej dorobku literackim.

Spotkanie z autorką prowadził Sławomir Krzysztofik z Secemina. W promocji książki wzięły udział władze powiatu włoszczowskiego, członkinie zespołu ludowego Cyraneczka z Psar, do którego pani Ewa należy, jej rodzina oraz znajomi.

Z okazji spotkania autorskiego włoszczowska filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach wraz z biblioteką Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 we Włoszczowie przygotowały wystawę prac i publikacji pani Ewy. Na koniec spotkania odbył się występ zespołu Cyraneczka.

Ewa Napora, z domu Borowska, urodziła się w Janowie Lubelskim. Obecnie mieszka w Kluczycach, w gminie Secemin. Pisarka, malarka, hafciarka, koronkarka, działaczka społeczna.

Uczestniczy w wielu literackich konkursach i bierze czynny udział w wystawach charytatywnych. Społecznie prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci, śpiewa w zespole Cyraneczka w Psarach.

Zdobyła wiele nagród i wyróżnień, między innymi w 2012 roku otrzymała nagrodę starosty za całokształt twórczości oraz zaangażowanie w propagowaniu różnych dziedzin kultury, a w 2017 roku tytuł Człowieka Roku w powiecie włoszczowskim w kategorii kultura. W ubiegłym roku obchodziła 25-lecie swojej pracy artystycznej.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ