2 czerwca w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym odbyło się pierwsze spotkanie dla właścicieli gospodarstw agroturystycznych z naszego terenu (fot. Starostwo Powiatowe).

Pierwsze spotkanie z właścicielami gospodarstw agroturystycznych. Powiat chce nawiązać z nimi współpracę

2 czerwca w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyło się pierwsze spotkanie dla właścicieli gospodarstw agroturystycznych z naszego terenu, zorganizowane przez powiat.

Na zaproszenie odpowiedziało siedem gospodarstw z gmin Włoszczowa, Kluczewsko i Krasocin. Spotkanie było okazją do zaprezentowania przez lokalną agroturystykę swojej oferty oraz wymiany doświadczeń. Rozmawiano o możliwości współpracy z samorządem powiatowym i Regionalną Organizacją Turystyczną w zakresie promocji gospodarstw.

W spotkaniu uczestniczyli prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Marcin Piętak, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Artur Konarski oraz organizatorzy: starosta Dariusz Czechowski, wicestarosta Łukasz Karpiński i dyrektor PCK-R Teresa Chudy.

Jako Zarząd Powiatu Włoszczowskiego chcielibyśmy nawiązać bliższą współpracę z właścicielami gospodarstw agroturystycznych działających na terenie naszego powiatu. Pomóc im w promocji, zintegrować środowisko i zachęcić do wymiany doświadczeń. Nasz teren ma ogromny potencjał i zależy nam, by był odpowiednio promowany. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się sprawić, by powiat włoszczowski był bardziej rozpoznawalny, by turyści chętniej go odwiedzali – powiedział Dariusz Czechowski.

 

Pandemia miała bardzo negatywny wpływ na turystykę, chcielibyśmy nadrobić stracony czas i podjąć szersze działania promujące nasz powiat. Branża turystyczna jest bardzo ważną gałęzią gospodarki, przez wielu niedocenianą. Chcielibyśmy zmienić to nastawienie. Przy okazji warto dodać, że Powiatowa Rada Rynku Pracy we Włoszczowie i Wojewódzka Rada Rynku Pracy w Kielcach wydały pozytywną opinię o zamiarze utworzenia w roku szkolnym 2022/2023 nowego kierunku kształcenia w Zespole Szkół numer 3 – technik turystyki na obszarach wiejskich – poinformował Łukasz Karpiński.

/RB/

UDOSTĘPNIJ