Uczestnicy uroczystego otwarcia pierwszego w gminie Moskorzew boiska wielofunkcyjnego.

Pierwsze w gminie Moskorzew boisko wielofunkcyjne oficjalnie otwarte. Na podobne czekają mieszkańcy Chlewic

17 kwietnia władze samorządowe Gminy Moskorzew wraz z dyrekcją szkoły i uczniami otworzyli uroczyście pierwsze boisko wielofunkcyjne.

Nowoczesny obiekt sportowy, który wybudowano przy miejscowej szkole, będzie służył uczniom do zajęć z wychowania fizycznego, a popołudniami i w weekendy będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców.

Jeden z najnowocześniejszych w powiecie włoszczowskim kompleks sportowy składa się z boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i tenisa ziemnego. Nawierzchnia boisk wykonana jest z poliuretanu i dookoła ogrodzona piłkochwytami. Nie zapomniano też o małych trybunach dla widzów.

Kompleks boisk otacza trzytorowa bieżnia okrężna ze skocznią w dal. Ponadto teren zyskał nowe odwodnienie, a także jest w pełni oświetlony sześcioma nowoczesnymi lampami hybrydowymi solarnymi z wiatrakami. Wykonawcą była firma Grumix z Preczowa (śląskie). Wstęgę do nowej inwestycji przecinali wójt gminy, radni, dyrekcja i uczniowie szkoły.

– Obiekt wspaniały, dzieci i młodzież bardzo się cieszą. Mam nadzieję, że wszyscy będą go szanować. Dziękujemy państwu za tak wyjątkowy prezent – mówiła podczas otwarcia Monika Bolewska, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Moskorzewie.

Uśmiech dzieci jest najważniejszy, to bardzo budujące dla nas, samorządowców i dla takich uśmiechów warto to robić – powiedział wójt Andrzej Walasek.

Przewodniczący Rady Gminy Sebastian Kosowski przypomniał, że na podobny obiekt czekają już uczniowie i mieszkańcy Chlewic, którym obiecano to podczas kampanii wyborczej. – Czekamy i dopingujemy – przyznał.

Inwestycja kosztowała ponad 1,1 miliona złotych, z czego większość kosztów (ponad 90 procent) Gmina Moskorzew pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład – edycja PGR.

Boisko wielofunkcyjne było jednym z trzech zadań w ramach projektu gminnego pod nazwą „Modernizacja infrastruktury drogowej i wodnej oraz rozwój infrastruktury sportowej w Moskorzewie”.

Zadania te kosztowały łącznie około 2,6 miliona złotych. Prawie 2 miliony dotacji samorząd Moskorzewa otrzymał z Polskiego Ładu.

/RB/

UDOSTĘPNIJ