9 pracowników włoszczowskiego starostwa robiło we wtorek pompki przed budynkiem, żeby pomóc choremu chłopcu z województwa łódzkiego.

“Pompowali” dla Wojtusia. Przy włoszczowskim starostwie robili pompki, żeby pomóc choremu chłopcu z łódzkiego

Starostwo Powiatowe we Włoszczowie podjęło wyzwanie Komendy Powiatowej Policji i włączyło się w akcję #GaszynChallenge.

Wszystko po to, aby zebrać pieniądze dla rocznego chłopca z województwa łódzkiego, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebuje aż 9 milionów złotych na leczenie.

Wyzwanie rzucili starostwu włoszczowscy policjanci w ubiegły piątek, robiąc pompki przed komendą. We wtorek, 9 czerwca dziewięciu pracowników starostwa na czele z wicestarostą Łukaszem Karpińskim przystąpiło do robienia pompek przed budynkiem starostwa.

Pompującym dopingowali starosta Dariusz Czechowski i członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta. Panowie wykonali zadanie, a następnie wraz z pozostałymi pracownikami starostwa wpłacili pieniądze na rzecz 18-miesięcznego chłopczyka. Starostwo zebrało w sumie 325 złotych.

Na koniec wicestarosta Łukasz Karpiński poinformował, że do kolejnego challengu nominuje Urząd Gminy w Krasocinie i Kluczewsku, Urząd Marszałkowski w Kielcach oraz Radio Kielce.

Zasady akcji #Gaszyn Challenge są bardzo proste. Wystarczy wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 złotych na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub – zamiast pompek – wpłacić minimum 10 złotych. 

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ