Na ukończeniu są już prace termomodernizacyjne szkoły w Chlewicach.

Postępują prace przy termomodernizacji dwóch szkół podstawowych w gminie Moskorzew

Mimo utrzymującej się pandemii i ograniczeniu w dostępie do szkół trwa kolejny etap prac termomodernizacyjnych dwóch placówek oświatowych w gminie Moskorzew.

Na finiszu jest już budynek Zespołu Placówek Oświatowych w Chlewicach, który został ocieplony styropianem oraz zyskał nową fasadę.

Nową elewację będzie miała też niebawem szkoła w Moskorzewie. Oprócz tego wewnątrz budynku zamontowany zostanie piec centralnego ogrzewania na pellet oraz wymieniona instalacja elektryczna.

Przypomnijmy, że projekt termomodernizacji szkół w gminie Moskorzew realizowany jest od 2020 roku. Prace mają potrwać do końca 2021.

Inwestycja pochłonie w sumie 3,5 miliona złotych, z czego Unia Europejska dofinansuje ponad 2 miliony (63,63 procent), pozostałą część pokryje gmina Moskorzew z własnych środków. To największa w ostatnich latach inwestycja w Moskorzewie.

Andrzej Walasek – wójt Moskorzewa

Mam nadzieję, że już niedługo budynki naszych szkół zyskają nie tylko na wyglądzie, ale przede wszystkim będą bardziej ekologiczne i ekonomiczne i tym samym tańsze w utrzymaniu, a uczniowie i grono pedagogiczne będą mieć lepsze warunki do nauki i pracy.

 

/RB/

UDOSTĘPNIJ