Umowę z wojewodą Zbigniewem Koniuszem podpisali: (od lewej) Łukasz Karpiński, Agnieszka Górska i Dariusz Czechowski (fot. ŚUW Kielce).

Od lipca funkcjonuje nowa linia autobusowa na trasie Włoszczowa – Tarnawa Góra. Powiat otrzymał dofinansowanie na jej uruchomienie

1 lipca uruchomiono nową linię komunikacyjną Włoszczowa – Tarnawa Góra (gmina Moskorzew). Powiat włoszczowski pozyskał na ten cel ponad 90 tysięcy złotych dotacji z budżetu państwa.

Zgodę na utworzenie nowego połączenia autobusowego wyrazili radni Rady Powiatu Włoszczowskiego jeszcze pod koniec 2019 roku.

22 czerwca tego roku wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podpisał umowę ze starostą Dariuszem Czechowskim i wicestarostą Łukaszem Karpińskim w ramach funduszu autobusowego.

1 lipca władze powiatu podpisały z kolei umowę z przewoźnikiem Rafałem Orlikowskim z Włoszczowy na świadczenie usługi w zakresie przewozu o charakterze użyteczności publicznej na trasie Włoszczowa – Tarnawa Góra.

Ma to umożliwić mieszkańcom powiatu włoszczowskiego dojazd do urzędów, sklepów, czy lekarza. Godziny przyjazdów i odjazdów zostały tak zaplanowane, aby rano można było przyjechać do Włoszczowy a w godzinach popołudniowych wrócić bez problemu do domu.

/RB/

UDOSTĘPNIJ