Elżbieta Trzebińska i Jolanta Tyjas przygotowują materiał do szycia maseczek (fot. PCK-R Włoszczowa).

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne mocno angażuje się w czasie pandemii. Uszyło już i przekazało ponad 2 tysiące maseczek wielokrotnego użycia

Działalność kulturalna Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie nie zamarła w czasie zarazy. Widoczna jest w życiu społecznym mieszkańców naszego powiatu poprzez narzędzia on-line.

PCK-R tworzy, promuje i udostępnia wydarzenia kulturalne oraz organizuje i wspiera akcje charytatywne. Wszelkie inicjatywy i działania odbywają się pod jednym hasłem #PCKRwspiera.

Wśród nich warto wymienić chociażby konkurs tematyczny wiedzy o powiecie włoszczowskim, czy warsztaty wielkanocne w trybie online z Małgorzatą Kotulską z Czarncy.

Ponadto Powiatowe Centrum wspiera i organizuje lokalne akcje charytatywne i profilaktyczne. W ramach działań Pomoc sąsiedzka pomaga mieszkańcom powiatu w postaci zakupu i dostarczenia do domu potrzebnych artykułów spożywczych, czy chemicznych.

Sztandarową inicjatywą pracowników PCK-R jest pozyskiwanie, szycie i przekazywanie maseczek ochronnych z bawełny do wielokrotnego użycia. Do tej pory przekazano już ponad 2 tysiące maseczek mieszkańcom, firmom, instytucjom, partnerom, służbom medycznym i mundurowym.

Niebawem Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne udostępni kolejne wydarzenia online, między innymi wystawę rękodzieła lokalnego Hobby moje życie, Warto przeczytać…, czy Edukacja prozdrowotna.

Jolanta Tyjas – dyrektor PCK-R Włoszczowa

Pracownicy Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego zachęcają wszystkich państwa do śledzenia ich w mediach społecznościowych, gdzie przekazują wirtualną kreatywność, pomagają przetrwać ten trudny czas, inspirują do domowych prac oraz angażują dzieci, młodzież i osoby dorosłe poprzez motywację, twórcze działanie i dawkę codziennej pozytywnej energii.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ