Uczestnicy akcji honorowego oddawania krwi w PCK-R wraz z organizatorami (fot. Starostwo Powiatowe).

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zebrało 30 litrów krwi podczas majowej akcji

Około 30 litrów krwi udało się zebrać podczas kolejnej w tym roku akcji honorowego oddawania krwi, zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne.

Zbiórka krwi to sztandarowa akcja PCK-R, organizowana cyklicznie już od kilku lat. 27 maja odbyła się kolejna w tym roku edycja. Zgłosiło się 79 osób chętnych, z czego krew oddało 66 (prawie 1/3 zrobiła to po raz pierwszy), co dało łączną ilość niemal 30 litrów.

Patrząc na kolejkę chętnych, która wypełniła główny korytarz PCK-R, nie sposób było nie odnieść wrażenia, że mieszkańcy powiatu chcą pomagać i korzystają z każdej ku temu okazji – powiedziała członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta.

Zbiórkę krwi zorganizowali: Powiatowe Centrum Kulturalno – Rekreacyjne we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach oraz Starostwem Powiatowym we Włoszczowie.

Przedsięwzięcie wsparły: Świętokrzyska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach, Ośrodek Szkolenia i Wychowania z Jędrzejowa, Młodzieżowe Centrum Kariery z Włoszczowy, Fundacja Jesteśmy Blisko oraz cukiernia Migoń.

Kolejne akcje oddawania krwi w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie zaplanowano na jesień – pierwsza 16 września, a kolejna w listopadzie.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ