Poseł Bartłomiej Dorywalski przed kościołem parafialnym we Włoszczowie, który otrzyma 370 tysięcy złotych na remont zabytkowej sygnatury.

Prawie pół miliona złotych z Ministerstwa Kultury na renowację dachów trzech zabytków w powiecie włoszczowskim. Pomógł poseł

Dwie parafie w gminie Włoszczowa oraz gmina Kluczewsko otrzymały łącznie 490 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Instytucje wspierał poseł ziemi włoszczowskiej.

24 lutego Ministerstwo Kultury poinformowało o przyznanych dotacjach w ramach programu „Ochrona zabytków”. W województwie świętokrzyskim wsparcie na łączną kwotę około 5 milionów złotych otrzymało 29 zabytków.

W powiecie włoszczowskim rządowe dotacje pozyskały trzy instytucje: 370 tysięcy złotych parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie na remont konstrukcji i pokrycia sygnatury, 70 tysięcy druga parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – tym razem w Kurzelowie – na remont więźby i pokrycia dachowego nad prezbiterium oraz gmina Kluczewsko, która otrzymała 50 tysięcy złotych na wymianę pokrycia dachu i uszkodzonych elementów konstrukcji zabytkowego spichlerza (wozowni) z XIX wieku.

O te inwestycje i inne (na przykład dworu w sąsiedniej gminie Słupia Jędrzejowska, który dostał 440 tysięcy dotacji) zabiegał poseł Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy.

Bartłomiej Dorywalski – poseł na Sejm RP

Te zabytki to nasze dziedzictwo, nasza kultura, tożsamość. Wierzę, że zostaną wkrótce wyremontowane i odzyskają swój dawny blask i będą cieszyć oko następnych pokoleń. Bardzo się cieszę, że mogłem wspierać naszych beneficjentów w pozyskaniu tych środków.

 

/RB/

UDOSTĘPNIJ