Drużyna Rejonu Przedbórz z organizatorami Gminnej Ligi Halowej Piłki Nożnej w Kluczewsku (fot. Tomasz Dębowski).

Przedbórz najlepszy w Gminnej Lidze Halowej Piłki Nożnej w Kluczewsku

Drużyna Rejonu Przedbórz (powiat radomszczański) została mistrzem Gminnej Ligi Halowej Piłki Nożnej w Kluczewsku w sezonie 2018/2019, zdobywając aż dwa puchary.

91 spotkań ligowych, 15 pucharowych, 14 drużyn, ponad 200 zawodników z dwóch województw i 3 miesiące sportowej rywalizacji – tak wyglądała szósta edycja GLH w Kluczewsku.

O popularności tego wydarzenia sportowego niech świadczy fakt, że wzięły w nim udział zespoły z terenu dwóch województw (świętokrzyskiego i łódzkiego).

Ostatecznie mistrzem gminy Kluczewsko został zespół z Przedborza, który wywalczył też puchar ligi. Drugie miejsce zajęła kolejna drużyna z powiatu radomszczańskiego – Formozy z Żytna, natomiast trzecie wywalczyli debiutanci – zespół firmy Raf-Pol Rafała Chruściela z Mieczyna.

Królem strzelców z dorobkiem 34 bramek został Damian Bugno z Mieczyna. Najlepszym zawodnikiem ligi wybrano Mateusza Małka z Żytna, najlepszym bramkarzem – Konrada Jarugę z Przedborza, najlepszym typerem – Konrada Kucharskiego. Nagrodzono również najwszechstronniejszych zawodników z poszczególnych drużyn.

Organizatorem rozgrywek i fundatorem nagród była gmina Kluczewsko, przy wsparciu finansowym powiatu włoszczowskiego i sponsorów indywidualnych. Puchary i nagrody wręczali zwycięzcom wójt Kluczewska Rafał Pałka oraz członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta. Nad przebiegiem rozgrywek czuwał Sebastian Olczyk.