Na zmodernizowanym przejeździe kolejowym w Woli Kuczkowskiej: (od lewej) Łukasz Karpiński, Dariusz Czechowski, Zbigniew Matyśkiewicz, Robert Hurkała, Tadeusz Piekarski, Tadeusz Pudło i Paweł Strączyński.

Przejazd kolejowy w Woli Kuczkowskiej już strzeżony. Inwestycja w gminie Secemin kosztowała 1,8 miliona złotych

5 listopada odbył się odbiór końcowy zmodernizowanego przejazdu kolejowego w Woli Kuczkowskiej. Po kilku latach starań samorządów powiatowego i gminnego kolej wybudowała za własne pieniądze przejazd strzeżony na trasie Koniecpol-Szczekociny.

Modernizacja przejazdu kolejowego między miejscowościami Kluczyce i Kuczków w gminie Secemin rozpoczęła się 11 października i zakończyła 29.

Na drodze powiatowej, którą przecina linia Koniecpol-Szczekociny, zainstalowano półrogatki z sygnalizacją świetlną i dźwiękową, teren przejazdu jest oświetlony i monitorowany przez 4 kamery. Inwestycja pochłonęła ponad 1,8 miliona złotych i sfinansowała ją w całości kolej.

5 listopada odbył się odbiór końcowy z udziałem władz samorządowych powiatu włoszczowskiego i gminy Secemin oraz przedstawiciela PKP Polskich Linii Kolejowych w Kielcach.

Samorządowcy dziękowali kolei za sfinalizowanie ciągnącej się od 2017 roku sprawy. Wszyscy podkreślali, że ta inwestycja wpłynie bez wątpienia na poprawę bezpieczeństwa użytkowników tego miejsca, w którym dochodziło już do wypadków śmiertelnych (ostatni miał miejsce latem 2019 roku).

Warto dodać, że jest to kolejna inwestycja w gminie Secemin związana z infrastrukturą kolejową. Zaledwie 3 dni wcześniej, 2 listopada odebrano uroczyście przebudowany wiadukt drogowy nad Centralną Magistrala Kolejową w Bichniowie, który kosztował 2,8 miliona złotych i został sfinansowany w większości ze środków budżetu państwa.

/RB/

 

Zobacz również: https://www.moja-gazeta.com.pl/przejazd-kolejowy-w-kuczkowie-bedzie-strzezony-poprawi-sie-bezpieczenstwo-na-drodze-powiatowe

UDOSTĘPNIJ