Podpisanie umowy w Urzędzie Gminy na remont pomostu widokowego i molo na Klekocie (fot. UG Włoszczowa).

Rusza remont molo na zalewie Klekot. Strażacy z Łachowa podpisali umowę z wykonawcą z Włoszczowy

14 kwietnia Ochotnicza Straż Pożarna w Łachowie podpisała umowę z włoszczowską firmą Fubit na modernizację pomostu widokowego oraz molo na zbiorniku wodnym Klekot. Inwestycja będzie kosztować około 358 tysięcy złotych.

Zakres prac obejmie przede wszystkim wzmocnienie i zabezpieczenie konstrukcji metalowej oraz wymianę drewnianych legarów i desek podłogowych na elementy z materiału kompozytowego. Dzięki modernizacji pomost oraz molo staną się bezpieczne dla użytkowników i zyskają nowoczesny wygląd. Zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu kąpieliskowego.

Na remont molo środki zewnętrzne pozyskali strażacy z Łachowa – miejscowości, która graniczy ze zbiornikiem Klekot. W podpisaniu umowy z wykonawcą uczestniczył też burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek.

Zadanie będzie realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, z którego OSP Łachów otrzymało dofinansowanie w wysokości 103 tysięcy złotych. Resztę – ponad 255 tysięcy dołoży gmina Włoszczowa.

Nowe molo będzie jedną z wielu zmian, które szykują się w tym roku na Klekocie. O kolejnych inwestycjach pisaliśmy tutaj.

/RB/

UDOSTĘPNIJ